Fundacja Stare Skrzydła

„Jako chłopak jak wielu moich kolegów chłonąłem z wypiekami na twarzy książki Janusza Meissnera, Arkadego Fiedlera, Stanisława Skalskiego czy Wacława Króla o lotnictwie i lotnikach okresu międzywojennego, o bohaterach czasu wojny, o ich wielkim męstwie i bezgranicznym poświęceniu. Pragnąłem zostać pilotem. Tradycja rodzinna zobowiązywała, brat babci F/Lt Stefan Sawicki latał w 304 Polskim Dywizjonie Bombowym RAF im. Ziemi Śląskiej jako nawigator.

Jednak życie potoczyło się inaczej. Zawodowo związałem się z morzem, wszystkie moje modele samolotów, które zrobiłem za młodu, moje chłopięce marzenia,  pozostały gdzieś daleko.

Teraz po trzydziestu latach postanowiłem wrócić do swoich młodzieńczych lotniczych pasji. Wraz z grupą pasjonatów awiacji stworzyliśmy Fundację Stare Skrzydła, której celem jest promocja historii polskiego lotnictwa głównie poprzez budowę latających replik samolotów historycznych użytkowanych przez lotnictwo wojskowe i cywilne w okresie międzywojennym.

Nasze projekty to nie tylko budowa samolotów historycznych i uczestnictwo w pokazach lotniczych. Chcemy również inicjować i wspomagać wszelkie formy działalności edukacyjnej, wydawniczej i badawczej  w dziedzinie historii lotnictwa, techniki lotniczej dawnej i współczesnej jak również organizować warsztaty modelarskie i plastyczne dla dzieci i młodzieży.

Pragniemy  przyłączyć się do grona tych wszystkich, którzy chcą chronić  historię  polskiego lotnictwa od zapomnienia, lotnictwa powstającego w trudnych latach dwudziestych, podczas wielkiej odbudowy Państwa Polskiego, w czasach, które według powojennych władz miały być na zawsze wymazane  ze świadomości Polaków.”

Andrzej Hofman – Prezes Zarządu Fundacji

O FUNDACJI:

Fundacja została zarejestrowana w grudniu 2016 roku z inicjatywy Andrzeja i Aleksandry Hofman. 

 

ZAŁOŻYCIELE FUNDACJI:

Andrzej i Aleksandra Hofman

 

ZARZĄD FUNDACJI:

Andrzej Hofman – Prezes Zarządu

Wojciech Klimek – Członek Zarządu

Krzysztof Grzęda – Członek Zarządu

 

DANE FUNDACJI:

KRS: 0000648132

e-mail: biuro@stareskrzydla.com.pl

tel.: +48 508 807 996

 

STATUT FUNDACJI:

 

Andrzej Hofman, Prezes Zarządu Fundacji

ŹRÓDŁO FOT.: ze zbiorów A. Hofmana